Ako Powertex mení staré handry na umelecké diela

Skúšali ste už Powertex?

Tiež som najskôr iba skúšala. Potom mi došlo, že aj s Powertexom je to tak ako so všetkým. Absolvovala som certifikové kurzy pre lektorov Powertexu. Keď máte vhodné podmienky, darí sa Vám oveľa lepšie. Takéto podmienky sú na dobre pripravenom kurze. V príjemnom a inšpirujúcom prostredí.

Teraz kurzy modelovania s Powertexom  robím. Sú 3-dňové. Môžete absolvovať celý workshop naraz alebo si vybrať jednolivé dni – je pre nadšencov všetkého nového, učiteľov a lektorov tvorivých dielní, výtvarníkov a hand-made autorov.

1 deň – Workshop Powertex Socha

Vymodelujete si sochu na podstavci, so sádrovým odliatkom alebo bez neho s použitím vhodných textilných alebo iných prírodných materiáloch na tuženie. Naučíte sa používať práškové farebné alebo metalické pigmenty pre vytvorenie kovového, kamenného, koženého, porcelánového alebo dreveného vzhľadu. Aj úplný začiatočník si odnesie dokonalú sošku! Výška sochy je približne 40 cm.

2 deň – Workshop Powertex + Stone Art

Tvoríme priestorový objekt s pomocou tužidla na prírodné materiály Powertex, prášku Stone Art a farebných a metalických pigmentov. Stone Art je prášok z celulózy, ktorý po zmiešaní s Powertexom vytvorí plastelínovú hmotu a dáva tak nové možnosti na modelovanie. Vytvrdením vzniká štruktúra “kameň” alebo “popraskané murivo”. Ako podkladový materiál slúžia polystyrénové polotovary rôznych tvarov. Môže sa doplniť sádrovými odliatkami a prírodninami.

3 deň – Reliéf – 3D plátno s Powertexom

Prácujeme s Powerprintom pre prenos tlačených obrázkov, Decoupage, pigmenty, štruktúrne pasty, 3D efekty zpracovanie priestoru pri vytváraní moderných plátien pomocou Powertexu. Práca môže byť doplnená rôznymi menšími odliatkami a prírodninami. Návody nájdete aj v online klube.

Ebook a lekcie on-line kurzu k témam

Na workshope sa môžete plne sústrediť na prácu. Všetky pracovné postupy, ktorými prejdeme budú zachytené v ebooku s návodom na použitie jednotlivých tužidiel a pigmentov. Súčasne získate aj prístup do lekcie Recyklovanie on-line, v ktorej sú videá na použitie jednotlivých výrobkov radu Powertex.

Modelovať s Powertexom je jednoduché – stačí dodržať základné pravidlá a vytvoríte umelecké dielo. Stále to hovorím a pri každom novom nadšencovi tejto technológie sa mi to opäť potvrdzuje:

“S Powertexom môže byť každý umelcom!” Je úžasný.

Môžete s ním urobiť aj reliéf alebo priestorovú maľbu. Základom pre Váš obraz môže byť stará rodinná fotografia a pár osobných drobností, ktoré je Vám ľúto vyhodiť. Pod rukami Vám vznikne dielo aj keď bežne nemaľujete. A bude mať pre Vás osobnú nevyčísliteľnú hodnotu.

Ak ste sa rozhodli Powertex vyskúšať  návštevou workshopu si šetrí čas aj peniaze. Všetko potrebné budete mať pripravené. Potrebné informácie si povieme a súčasne ich budete mať v ebooku a videách. Všetky materiály si vyskúšate, ochytáte. Prostredie je príjemné a inšpirujúce. Na tvorbu sa veľmi ľahko naladíte.

Tužíme na živých kurzoch a ak chcete vidieť ako sa tuží s Powertexom ihneď, nahliadnite do online kurzu »

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> autorka kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie tužením">> a kurzu "Recyklovanie farbením">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre