Art-recy a listy

Príroda, stromy a listy sú nekonečným zdrojom inšpirácie. V art-recy-fóre som našla niekoľko rôznych spôsobov, ako listy preniesť do textilného projektu. V tom článku nájdete ich zoznam, popis alebo fotografie. Na konci sa môžete prihlásiť na online workhop, v ktorom nájdete videonávody a pracovné postupy.

Akrylové farby na ohybné povrchy

Akrylové farby na ohybné povrchy máme v eshope Art-recy-fóra metalické a klasické. Ideálnym ohybným povrchom je koža alebo koženka. Výborne držia aj na textile. Tlačiť nimi prírodné vzory listov je príjemná oddychová zábava. Stačí si vyskladať príjemný vzor a je to hotové.

Color Magnet

Aj chemikáliou Color Magnet môžeme robiť odtlačky. Je to jednuché. Na miesta, kde je Color Magnet bude farba magneticky priťahovaná.  Necháme 24 hodín zaschnúť a môžeme farbiť.

Solar Fast

Solar Fast alebo slnečná tlač s listami môže mať rôzne farby. Vybraným odtieňom natrieme látku v tmavom prostredí, poukladáme na ňu listy, zaťažíme priehľadným sklom a vynesieme na slnko. Slnko aktivuje farbu na miestach, na ktorých svieti. Zakryté miesta zostanú biele.

Bavlna do tlačiarne

Toto je najmenej pracný spôsob ako preniesť listy na látku. Listy položím na sklo kopírky, bavlnu vložím do tlačiarne a stlačím tlačidlo kopírovať 🙂 Jednotlivé listy už potom stačí iba vystrihnúť a našiť alebo nalepiť kam potrebujeme.

Tužidlo Powertex

S tužidlom a listami sa dajú robiť krásne veci. Keď natriete tužidlom ešte nevysušený list, jeho tvar zostane dlho prirodzený. Sušenie trva niekoľko dní, ale výsledok stojí za to. Môžeme takto ozdobiť tekvice na Hallowin alebo si pripraviť zeleň na vianočné dekorácie.

Dye-Na-Flow

Tiež si možno zvyknete odkladať staršie a kvalitnejšie kúsky látok, ktoré dobre vypadajú. Tu nastal ich čas. Krásne tvary listov z nich môžeme povystrihovať a premaľovať na odtieň, aký potrebujeme. Máme na to farbu Dye-Na-Flow. Je to farba na jemnú balvnu a polyester, aj keď sa predáva ako zažehľovacia farba na hodváb.

Spôsoby, ktoré sú popísané v článku sú rozpracované s videami v online workshope, ktorý bežal  od 21. do 28. októbra 2018. Jeho záznam si môžete zaobstarať TU »

Majte sa krásne a majte čas na to, čo Vás baví,
Ivana

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> a on-line kurzov "Paličkovanie ON-LINE">>, autorka online klubu "MAJME ČAS">> a kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre