Denný letný tábor ART-RECY Liptovský Mikuláš

Pre deti, ktoré rodičia vedú k recyklovaniu som na leto 2019 pripravila „Denný letný tábor ART-RECY“.

V lete chceme tráviť čas spolu,  ale niekedy je fajn, keď majú deti svoj vlastný program. Buď sa to hodí, keď sú rodičia v práci alebo chcú mať zaslúžených pár dní pre seba. Vieme, že prázdniny trvajú 9 týždňov a celý čas byť s deťmi doma je náročné alebo nemožné.

Kde a kedy

Denný letný tábor ART-RECY prebieha v týždni 29. júla do 2. autusta 2019. Je určený pre dievčatá od 8 do 14 rokov. Kapacita tábora je 10 detí.

Miesto konania tábora: Liptovský Mikuláš – Iľanovo, máme rezervované celé prízemie rodinného domu a tienistú časť záhrady.

Čo robíme

Samozrejme predovšetkým recyklujeme. Máme na to vymedzené 3 samostatné bloky počas dňa. Deti pracujú podľa svojho tempa a skúseností. Každý deň si vyberieme jeden spôsob recyklovania, ktorému sa počas dňa venujeme. Urobíme si plán dňa a aktivity počas dňa riešime tak, aby sme počas dňa dokončili to, čo sme ráno začali.

Ak sa dieťa venuje nejakému výtvarnému smeru, je dobré priniesť si fotografie prác aspoň v mobile. Tak ľahšie odhadnem, do čoho sa môžu pustiť a ukážem im pre ne nové veci.

Harmonogram dňa

V harmonograme dňa dbám predovšetkým na psychohygienu. Relax je povinný. Cez prestávku odídeme od farieb a relaxujeme – v prípade príjemného počasia v záhrade pod stromami, ak bude veľmi horúco, tak vo vnútri v dome.

Čo chcem deti naučiť

Okrem toho, že pre ne nové techniky recyklovania, je mojim cieľom podporiť ich v samostatnosti v tvorbe vlastných projektov. Autenticita je to, čo sa dnes takmer vo všetkých smeroch cení najviac a preto si myslím, že je dôležité viesť k tomu aj deti.

Záhradná párty

V piatok sa samozrejme budeme chcieť rodičom pochváliť, takže nás všetkých čaká „Garden party“.

Prihlášku na denný letný tábor ART-RECY si môžete stiahnuť na tejto stránke »

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> a on-line kurzov "Paličkovanie ON-LINE">>, on-line kurzu maľovania na hodváb pre začiatočníkov "Hodváb ON-LINE">> a kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre