Fotopostup ako použiť prenosové médium Powerprint

Prenosové médium POWERPRINT – s jeho pomocou prenesiete motívy vytlačené na laserovej tlačiarni alebo kopírke na plátno, papier, kartón, látku, keramiku, kov alebo na povrchy spracované Powertexom. Podklad by mal byť svetlej farby, dokonale suchý. Výsledný obrázok bude zrkadlovo spracovaný, je teda potrebné otočiť motív už v počítači pred tlačou.

1. Použitý materiál:

-kartón, svetlá látka /bavlnený popelín/, obrázok z časopisu, štetec, fén, nádoba so studenou vodou, hubka

– Powerprint

2. Látku som položila na kartón. Kartón s látkou aj obrázok s časopisu som natrela Powerprintom.

Obrázok položím na látku tou stranou, ktorú som natrela – obrázok, ktorý je vidieť je fotografia hotela pretože obrázky mám z katalógu cestovnej kancelárie. Všetko som dobre ale jemne uhladila. Jemne hlavne preto, že papier už dosť navlhol pokiaľ som fotila. Teraz som si mala umyť štetec, lebo po fénovaní to už išlo dosť ťažko.

3. Obrázok položím na látku tou stranou, ktorú som natrela – obrázok, ktorý je vidieť je fotografia hotela pretože obrázky mám z katalógu cestovnej kancelárie. Všetko som dobre ale jemne uhladila. Jemne hlavne preto, že papier už dosť navlhol pokiaľ som fotila. Teraz som si mala umyť štetec, lebo po fénovaní to už išlo dosť ťažko.

Fénujem 10 minút.

4. Dofénované, zoberiem si hubku a nádobu s vodou.

5. Celý obrázok navlhčím hubkou – POZOR, hubkou nešúcham, hlavne nie zelenou ostrou stranou

6. Prstom postupne odšúpem papier a začínam vidieť obrázok.

7. Už zostáva odžmolkovať iba kúsok.

8. A je hotovo. Obrázok je ešte mokrý a podľa druhu kartónu sa bude pravdepodobne trochu krútiť. Preto je rozumné pred úplným dosušením šupnúť ho pod niečo, aby sa vyrovnal.

Takýmto spôsobom je urobený aj obrázok s ťavami.

Biele fľaky na obrázku sú miesta, kde mi to moc nechytilo – robila som to na vlnitom kartóne a vlnky sa ukázali ako zradné. Tak to na vlnitom kartóne radšej nerobte. Ale západy slnka mám rada, tak som si obrázok nechala a zdobí vrchnák krabice z rifloviny – tiež natuženej Powertexom.

Pozrite sa aj na ďalšie tipy a triky na recy-tvorenie »
Majte sa krásne a majte čas na to, čo vás baví.

Ivanka

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> autorka kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie tužením">> a kurzu "Recyklovanie farbením">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre