Kreativita a recyklovanie

Kreativitu vraj najviac posúvajú obmedzenia. Nové podmienky, do ktorých sme sa dostali nás môžu obmedzovať – alebo inšpirovať. Tvorenie z recyklovateľných materiálov môže svojim spôsobom tiež obmedzovať alebo inšpirovať. Takže vlastne podporuje kreativitu : -)

Dostať sa môžeme do dvoch rôznych situácií:

Našla som niečo inšpirujúce a je mi ľúto to vyhodiť

Našla som obrázok na konzerve a strašne sa mi páči – je mi ho ľúto vyhodiť , ale iba tak zbierať veci neprichádza do úvahy : -) Som obmedzená priestorom, do ktorého môžem doniesť jednu vec iba ak vyhodím alebo niekomu darujem jednu starú. Tak nasleduje otázka:  Čo by som z toho pekného kúska mohla vyrobiť? Kde by sa mi páčil? A tu máme pár možností z Pinterestu:

  • šperk z plechovky od Pepsi

  • šperk z vidličiek

Potrebujem niečo konkrétne – nemám tak to vyrobím.

Napríklad ja mám stále nedostatok násteniek. Ak ste kreatívci, možno to poznáte – stále potrebujem niečo písať, strihať a preskupovať do celkov. Mám  aj svoj Kreatívny diár – bez neho by som bola stratená. Ale ak mám niečo rozrobené hlbšie – potrebujem sa na to dlhšie dívať. Preto stále vyhľadávam niečo ako je na obrázkoch nižšie.

Nekonečné nápady z paliet

Po recy materiáloch siahajú často aj rozumne mysliace firmy. Ušetria náklady na nábytok a podporia svoju firemnú kultúru kreatívnym riešením priestorov:

  • pracovný stôl

  • alebo rovno celá pracovňa
  • Zdroj obrázkov v článku: Pinterest
  • Titulná fotografia článku “A opäť paletový nábytok”: foto autorka článku na mieste BUFET Sielnica.

Pozrite sa aj na ďalšie tipy a triky na recy-tvorenie »
Majte sa krásne a majte čas na to, čo vás baví.

Ivanka

 

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> autorka kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie tužením">> a kurzu "Recyklovanie farbením">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre