O autorke

Som fanúšik recyklovania a tvorenie rukami ma baví a dáva mi energiu. Možno práve preto vo veciach, ktoré už poslúžili na svoj pôvodný účel vidím kopy materiálu na tvorbu. 
Na nich som  vždy skúšala rôzne lepidlá, škroby a farby.

Recyklovanie má a iný rozmer ako je kreatívna zábava.
Súvisí s minimalizmom, ktorý mi je blízky. 

Recyklujem rada. Stále potrebujem niečo prerábať. Odkedy som objavila profesionálne tužidlo a farby je to radosť. Je to jednoduché a čisté. Je to svojim spôsobom umenie. 

Vždy to nebolo také príjemné a  ľahké.

Pohľad na množstvo vecí, ktoré sa domácnosťou s deťmi preženie za desať rokov je prekvapivý. Nad kopou vecí, ktoré nám najskôr bolo treba a potom už nie, som vždy mala v hlave otázku: Musí to byť takto?

Prvotne som sa s tým vysporiadala tak, že som začala zbierať staré rifle. Dnes mám z nich ušité – púzdro na slúchatká, púzdro na mobil, obaly na diáre. Niektoré som povyšívala a sú z nich podložky pod kvety. Kilá riflí padli na poťahy na stoličky. Rifle mi poslúžili aj na pár pekných dizajnových kúskov.

Som fanúšik recyklovania. Uvedomelá spoločnosť začína pri uvedomelom jednotlivcovi. Aj ja chcem k tomu prispieť. Tvorenie rukami ma baví a dáva mi energiu. Možno preto som v kopách starých vecí videla kopy materiálu na tvorbu. Práve na nich som skúšala rôzne lepidlá, škroby a farby. 

Najviac ma zaujalo tužidlo na prírodné materiály Powertex. Prvotne som sa s ním zoznámila preto, lebo som ho potrebovala na tuženie čipky. Powertex nahradí akékoľvek lepidlá, stužovače, laky alebo lepiace hmoty. Vyrába sa aj vo farbe. Je k nemu výtvarníkmi vyvinutý a otestovaný rad pigmentov, hmôt a doplnkou a nezapácha ako väčšina lepidiel a lakov. Som z neho nadšená!

Svoje nadšenie z tužidla Powertex šírim do sveta. Je to ideálne médium na recyklovanie - ale pozor len prírodných materiálov. Na milosť zobralo iba polystyrén.  
Je to celkom príjmený pocit, že to za čo sme už raz zaplatili, zvykli sme si na to – nemusíme vyhodiť. Môžeme to zrecyklovať na celkom inú vec.

Postup, ako zrecyklvoť prírodné materiály s pomocou tužidla Powertex som spracovala do on-line kurzu. Obsahuje videonávody, ako sa s tužidlom pracuje spolu s návodmi na spracovanie prírodných materiálov.

Robím aj živé kurzy.  Sú veľmi príjemné. Vždy sa cítime užitočne, keď tvoríme z materiálu, ktorý by sme už inak vyhodili.

Teším sa na Vás pri on-line alebo živom stretnutí s Vami.

Ivana Gemzická