Ako vzniklo Art-recy-fórum

Recyklujem rada. Je to moja vášeň – stále potrebujem niečo prerábať. Odkedy som objavila profesionálne tužidlo, farby a ľudí, ktorých to baví– ide mi to lepšie ako kedykoľvek predtým. Je to jednoduché a čisté. Je to svojim spôsobom umenie. A hlavne – je to radosť!

Vždy to nebolo take príjemné a  ľahké.

Pohľad na množstvo vecí, ktoré sa domácnosťou s deťmi preženie za desať rokov je prekvapivý. Nad kopou vecí, ktoré nám najskôr bolo treba a potom už nie, som vždy mala v hlave otázku: Musí to byť takto?

Prvotne som sa s tým vysporiadala tak, že som začala zbierať staré rifle. Dnes mám z nich ušité – púzdro na slúchatká, púzdro na mobil, obaly na diáre. Niektoré som povyšívala a sú z nich podložky pod kvety. Kilá riflí padli na poťahy na stoličky. Rifle mi poslúžili aj na pár pekných dizajnových kúskov.

 Najviac ma zaujalo tužidlo na prírodné materiály Powertex. Nahradí akékoľvek lepidlá, stužovače, laky alebo lepiace hmoty. Vyrába sa aj vo farbe. Je k nemu výtvarníkmi vyvinutý a otestovaný rad pigmentov, hmôt a doplnkou a nezapácha ako väčšina lepidiel a lakov. Som z neho nadšená!

Svoje nadšenie z tužidla Powertex šírim do sveta. Je to ideálne médium na recyklovanie – ale pozor len prírodných materiálov. Na milosť zobralo iba polystyrén.
Je to celkom príjmený pocit, že to za čo sme už raz zaplatili, zvykli sme si na to – nemusíme vyhodiť. Môžeme to zrecyklovať na celkom inú vec.

Postup, ako zrecyklvoť prírodné materiály s pomocou tužidla Powertex som spracovala do on-line kurzu. Obsahuje videonávody, ako sa s tužidlom pracuje spolu s návodmi na spracovanie prírodných materiálov.

Robím aj živé kurzy.  Sú veľmi príjemné. Vždy sa cítime užitočne, keď tvoríme z materiálu, ktorý by sme už inak vyhodili.

Ochutnávku recyklovania mojimi spôsobmi nájdete v ebooku zdarma.

Pozrite sa aj na ďalšie tipy a triky na recy-tvorenie »
Majte sa krásne a majte čas na to, čo vás baví.

  • Ivanka
Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> autorka a lektorka projektu "Paličkovanie ON-LINE">> autorka kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie tužením">> a kurzu "Recyklovanie farbením">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre